përbërësit

Bare çokollate

Chocolateokollatë qumështi

Sheqeri, gjalpi i kakaos, pluhuri i qumështit të plotë, masa kakao, emulsifikuesi: lecithin e sojës, aromë natyrale vanilje

 

Okollatë e bardhë

Sheqeri, gjalpi i kakaos, pluhuri i qumështit të plotë, sheqeri i qumështit, pluhuri i qumështit të skremuar, emulsifikuesi: lecithin e sojës

 

Okollatë e errët

Masë kakao, sheqer, gjalpë kakao, emulsifikues: lecithin e sojës, aromë natyrale vanilje (mund të përmbajë qumësht)

 

Shënim - Informacione për alergjen:

Mund të përmbajë gjurmë të: gluten, arra, kikirikë dhe susam, soje, qumësht, grurë, laktozë.

 

toppings

M & Znj

Sheqeri, masa kakao, pluhur qumështi i plotë, laktozë, gjalpë kakao, niseshte, yndyrë palme, shurup glukozë, yndyrë shea, stabilizues (çamçakëz arabik), emulsifikues (sojë lecithin), ngjyrues *, dekstrrin, ndriçues (dylli karnauba), palmë, vaj kernel, kripë, natyrale ekstrakt vanilje, aroma * E100, E133, E160a, E160e, E162, E171, E172

 

Oreo

Miell WHEAT, sheqer, vaj palme, pluhur kakao me pak yndyrë, niseshte WHEAT, shurup glukozë-fruktozë, agjentë ngritës (agjent ngritës E501 (ii) (karbonat hidrogjeni i kaliumit), agjent ngritës E503 (ii) (hidrogencarbonat amoniak), duke ngritur agjentin E500 (ii)), kripë, vaj i palmës zoneclecitin), emulsifikues E322 (SOYAcitin), aromë

 

VDEKJE E VDEKJES

miell gruri, shurup fruktozë glukozë 24%, gjalpë kremi 14%, sheqer, yndyrë palme, shurup sheqeri 4%, fije gruri, vaj rapese, miell soje, kripë, emulsifikues (lecithin soje [E322], mono- dhe digliceride të acideve yndyrore [E471] akullore (kanellë) karbonat natriumi [E500]), acidi ushqimor (acidi citrik [E330]), vanilja boronike.

 

kikirikë

Kikirikë, vaj luledielli

 

lajthi

100% lajthi natyrale

 

bajame

100% bajame natyrale

 

SHKOLOJET E MJETE VDES

Sheqeri, gjalpi i kakaos, pluhuri i qumështit të plotë, masa kakao, emulsifikuesi: lecithin e sojës, aromë natyrale vanilje

 

SHKOLLAT E BARDH CH SHOQRORE

Sheqeri, gjalpi i kakaos, pluhuri i qumështit të plotë, sheqeri i qumështit, pluhuri i qumështit të skremuar, emulsifikuesi: lecithin e sojës

 

PIKA SHOQRORE SHOQRORE

Masë kakao, sheqer, gjalpë kakao, emulsifikues: lecithin e sojës, aromë natyrale vanilje (mund të përmbajë qumësht)